Kalın derili burunda rinoplasti

Kalın derili burunda rinoplasti

Her burnun farklı özellikleri vardır. Bu nedenle burun estetiğinde yapılan ameliyatın şekli ve sonuçları burnun yapısına göre farklılık gösterir.

Burun yapısını oluşturan kemik ve kıkırdak dokusunun yanı sıra üzerindeki deri de ameliyatın seyrini ve sonuçlarını etkiler. Kalın tenli bir kişinin burun ameliyatı süreci, ince tenli bir kişiden farklı şekilde çalışır.

Kalın Derili Burunlarda Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

“Burun estetiği, deri altına yaptığımız işlemlerdir. Bu nedenle burun estetiğinin sonucunu görmek için üzerindeki derinin yapısı büyük önem arzeder.

Kalın derili hastalarımıza operasyon öncesi bir dizi ekstra işlem uyguluyoruz.. Bu işlemler burun derisinin incelmesini ve ameliyat sonuçlarının daha etkili olmasını sağlar.

Bu işlemlerden en önemlisi cildi inceltmek için kullandığımız kremlerdir. Bu kremler cildi inceltici özellikleri sayesinde kalın burun derisini ameliyata daha hazır hale getirir. Elbette ince tenli bir kişiyle birebir aynı özellikleri sağlamak mümkün değildir ancak bu tip bir işlem yine de ameliyattan sonra daha iyi bir görünüm sağlar.

Kremler dışında ameliyat sırasında uyguladığımız bazı farklı yöntemlerle burun estetiği sonuçlarını daha tatmin edici hale getirebiliyoruz. Örneğin iskeleti daha belirgin hale getirerek daha etkili sonuçlar sağlayabiliriz.” Cerrahi işlem sırasında gerekirse cildi de küçültebiliriz.

Kalın Derili Burunlarda Ameliyat Sonuçları Nasıl?

“Kalın derili burunlarda yapılan cerrahi müdahaleler, ince derili burunlardan farklı sonuçlar vermektedir.

İnce tenli bir burunda en ufak bir hareket burun şekline yansırken kalın tenli burunlara yaptığımız cerrahi dokunuşlar farklı sonuçlar verir.

İnce derili bir burunda kıkırdak dokusunu küçültürüz ama kalın derili bir burunda burun yapısını bir nevi büyütürüz. Yani ekstra kıkırdak dokusu ekleyerek burnun yapısını değiştiriyoruz.

Günümüzde burun ameliyatı sırasında ve öncesinde kullanılan tekniklerin gelişmesi sayesinde artık daha başarılı sonuçlar alıyoruz.

Kalın derili burun ameliyatları ile ince derili burun ameliyatları aynı sonucu vermiyor ama yine de kalın derili burunlarda tatmin edici görünümler elde edebiliyoruz.”

Kalın Derili Burun Ameliyatı ile İnce Derili Burun Ameliyatının Farkı Nedir?

“Burun ameliyatları yapılırken uygun tekniğin seçilmesi çok önemlidir. İki cilt tipi arasındaki fark bu tekniğin farklı olmasına neden olur.

Bir önceki soruda bahsettiğimiz gibi kalın derili bir burunda burnu büyütüyoruz ama ince derili bir burunda burnun kıkırdak dokusunu küçülterek operasyon yapıyoruz.

Aynı zamanda ince burun ameliyatları için herhangi bir ön hazırlık gerekmese de kalın derili burunlarda ameliyat öncesi cildin yapısını değiştirmek için bir dizi işlem uyguluyoruz.”

“İyileşme sürecinde ince derili burunlarda şişlik daha yoğun olurken, kalın derili burunlarda daha az oluyor.

İnce tenli burunlar dışarıdan en ufak hatayı bile gösterdiği için cerrahi müdahalelerde çok titiz davranmalıyız. Kalın derili burunlarda bu risk daha düşüktür.

İnce tenli burunlarda burnun son görünümü 12-18 ay içerisinde ortaya çıkar. Kalın derili burunlarda bu süre daha uzun olabilir.

Her iki burun yapısı için de başarılı ve tatmin edici sonuçlarla estetik ameliyatlar yapmak mümkündür. Burada en önemli konu burun tipini doğru analiz etmek ve en uygun cerrahi tekniği uygulamaktır.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir